Po jakie suplementy na pamięć i koncentrację warto sięgnąć

Po jakie suplementy na pamięć i koncentrację warto sięgnąć

Nie każdy z nas może poszczycić się świetną koncentracją i niezawodną pamięcią. Jeżeli czujemy, że nie możemy się na niczym skupić, dobrze byłoby zastanowić się nad suplementacją, którą oczywiście warto skonsultować ze swoim lekarzem rodzinnym. Możemy skorzystać z suplementów marki ForMeds, które wyróżniają się skutecznością i czystym składem, pozbawionym niepotrzebnych konserwantów. Zanim jednak sięgniemy po konkretny preparat wspomagający koncentrację, dowiedzmy się czegoś o nim. 

Sięgnij po kompleksowe wsparcie w postaci witamin z grupy B

Jeżeli chcemy wspomóc swoją pamięć oraz koncentrację, możemy sięgnąć po Lipocaps B COMPLEX. Jest to preparat charakteryzujący się zawartością wielu różnych witamin z grupy B. Mowa tu przede wszystkim o witaminach B2, B1 oraz B3. W suplemencie tym nie brak jest również choliny, określanej nierzadko mianem witaminy B4. Preparat ten bogaty jest także w witaminy B5, B6, B7 oraz B8. Stanowi on także skarbnicę witaminy B9, jak również betainy i witaminy B12. Każda z tych witamin w nieco inny sposób wspiera pamięć oraz koncentrację. Możemy więc liczyć na to, że będziemy szybko przyswajać nowe informacje i nie zapomnimy o niczym, co jest dla nas istotne. 

A może lecytyna?

Jeżeli czujemy, że nie potrzebujemy wsparcia w postaci witamin z grupy B, być może warto byłoby sięgnąć po preparat F-LECITHIN. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale lecytyna to naprawdę ogromne wsparcie dla naszej pamięci i koncentracji. Wszystko to ze względu na fosfatydyloserynę, która się w niej znajduje. Co ciekawe, lecytyna wspiera także zdolność logicznego myślenia, co przyda się zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Warunkiem skuteczności danego suplementu jest jego systematyczne przyjmowanie. Nie można jednak zapomnieć o zdrowej i odpowiednio zbilansowanej diecie. W przeciwnym bowiem razie, efekty nie będą aż tak satysfakcjonujące, jakbyśmy tego chcieli. Wart także postarać się o redukcję stresu.