Po jakie suplementy warto sięgnąć na znużenie i brak energii

Po jakie suplementy warto sięgnąć na znużenie i brak energii

Jeżeli dokucza nam przewlekłe zmęczenie i brak energii, możemy wspomóc się suplementacją. Z pomocą przychodzi nam firma ForMeds, która proponuje wiele interesujących preparatów. Wśród nich na uwagę zasługują na pewno suplement z cytrynianem magnezu w proszku, jak również zestaw jedenastu składników mineralnych. Zanim jednak sięgniemy po któryś z wymienionych suplementów, dobrze byłoby się czegoś na ich temat dowiedzieć. 

Dla kogo magnez?

Na niedobory magnezu najbardziej są narażone osoby żyjące w chronicznym stresie. Zbyt niski poziom tego pierwiastka może dokuczać również osobom pijącym duże ilości kawy i mocnej herbaty. Jeżeli więc czujemy nadmierne napięcie emocjonalne, a na dodatek dokuczają nam nocne skurcze łydek, prawdopodobieństwo niedoboru magnezu jest bardzo wysokie. Dobrze byłoby więc sięgnąć po sproszkowany cytrynian magnezu marki formeds (www.bee.pl). Jego dawkowanie jest banalnie proste. Wystarczy wymieszać zalecaną przez producenta ilość suplementu z wodą i wypić. Kluczem do sukcesu jest oczywiście systematyczne przyjmowanie magnezu w tej formie. 

Komu może pomóc suplement z minerałami?

Dla niektórych magnez to zdecydowanie za mało. Wówczas z pomocą przychodzi nam kompleksowy zestaw jedenastu minerałów. W skład preparatu marki ForMeds wchodzą: magnez, mangan, miedź, molibden, potas, selen, żelazo, chrom, jod, cynk oraz wapń. Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy potrzebujemy suplementacji wszystkich wymienionych składników mineralnych, zawsze możemy wykonać stosowne badanie laboratoryjne krwi. Preparat marki ForMeds nie zawiera żadnych sztucznych barwników oraz konserwantów, dlatego będzie idealnym wyborem dla osób, które lubią mieć kontrolę nad tym, co przyjmują. Bez względu na to, po który konkretnie suplement sięgamy, pamiętajmy o tym, że nie może być on zamiennikiem zdrowej i odpowiednio zbilansowanej diety. Starajmy się więc spożywać właściwie zbilansowane posiłki.